NEMOCI MORČAT

Morčátka patří mezi relativně zdravá zvířatka.Pokud morčátko nevypadá zdravě,sedí v koutě,nežere a celé je bez chuti do života,je nutné,aby jste Veterináře navšívili,co nejrychleji,protože u morčete je průběh nemoci velmi rychlý a uhyne.Vložte svůj text...

                                         Nejčastější nemoci morčátek

Nemoci dýchací soustavy- zápal plic,nachlazení.Kožní nemoci-svrab,plísen,všenky atd...trávicí problémy-průjem,Další-abces,poranění očí a pod.Dále-neplodnost,toxemie březích samic,ovariální cysty,přerostlý chrup.

                                                              LÉKÁRNIČKA

Betadin-poranění..Ophtalmo Septonex-oční kapky.Borová voda-otírání oušek či podráždění očí.Smecta,Hylak-probiotická pasta na průjem.Sab Simplex,Espumisan-Plynatost.Jitoc.sirup s vit.C-nachlazení.Glukopur-energie pro slabé morčátko.Mléko kočičí sušené-dokrmování mládat+injekční stříkačka bez jehly na dokrm.Dále na dokrm mléko bez laktozy trvanlivé 3.5% a nebo kaši Borisovka,která se skládá---48dilů pln.mléka,36 d.nizk.tvaroh,6d. sladká smetana,2d. žloutky,1d. oleje.Arpalit,orthosan-antipar.šampon

Měsíčková mast-regerenace pokožky.Dále Betadinová mast na drobné poranění.Velice účinná.

Vata,vat.tampony.

Poruchy zažívání-Pokud morče přestane přijímat potravu,tak jako první pohotovost dát přípravek Rodi Care Instant a nebo Zoosorb.Smíchat s vodou do stříkačky a dávat do tlamičky.Opatrně po malých dávkách,jinak by se morče mohlo udusit.

Je nutné,aby se morčátko chovalo v mistnosti,kde je teplo a není průvan.Též musí být neustále v čistém,protože pak se stane,že morčátko snadno a rychle dostane plísen z vlhkosti a další věcí je,že jim začnou odcházet nožičky a kyselina močová jim začne nožičky rozežírat.Podestýlka v podobě hoblin by se měla měnit každý 3 až 4 den.Tento ekologický přípravek Aminela odstranuje zápach z podestýlky a přijemně voní a používá se přímo i při čištění celé klece.

Na zarudnutí kůže,většinou se to týká zápalu kůže,na citlivou pokožku,odřeniny doporučuji tento šampon Ermidrá.Lze zakoupit přes  Net a u Veterináře.